Online Terapi

Bizzat gelerek doktor veya psikoloğu ile görüşme imkanı olmayan hastalarımız/ danışanlarımız için “Online Randevu” hizmetini başlatmıştır.

Online Randevu nedir?

Online randevusu sayesinde Dünya’nın neresinde olursanız olun doktorunuz veya psikoloğunuz ile Online iletişim kanalları aracılığı ile görüşme yapabilirsiniz.

Online Randevu ve Terapi Esasları

Acil müdahale ve kriz yönetimi gerektiren durumlar dışında terapist ile danışan arasında psikoterapinin etik yaklaşımlarına uygun şekilde yapılır.

Terapi için uygunluk durumu değerlendirmesi sonrası gerçek bir psikoterapi seansı nasılsa ona uygun olarak uygulanır.

Psikolog ve danışan, uygun mekan ve gizlilik prensiplerine eşliğinde güvenli online iletişim akışı sağlayarak seansları randevulaşarak gerçekleştirirler.

Başvuru için verdiğiniz bilgiler gizli tutulur, kimseyle paylaşılmaz.

Görüşmelerin sesli ya da görüntülü kaydının iki tarafın da rızası olarak alınması etik ve yasal olarak uygun değildir.

Mahremiyet/Gizlilik: Konuşmaların diğer odalardan duyulmaması, başkaları tarafından dinlenmemesi için gerekli düzenlemeleri yapmak ve eğer mümkünse evde yalnız olduğunuz bir zamanda randevu almaya çalışın.

Bölünme ve Kesinti Olmaması: İnternet bağlantısının güçlü olan bir yerden iletişim akışını sağlayın! Görüşme sırasında odaya girip çıkan birilerinin olmaması, görüşmeyi bölebilecek olayların yaşanmaması için gerekli önlemleri almanızı öneririz. Seans sırasında Cep telefonunuzu acil bir durumun takibi dışında sessize almanızı özellikle rica ediyoruz.

Online Terapi Çalıma Alanlarımız nelerdir?

1.Prof. Dr. Özgür Yorbık tarafından tanı ve tedavi süreciyle ilgili yapılacak görüşmeler.

2.EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing), Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme

3.Bilişsel Davranışçı Terapi

4.Oyun Terapisi

5.Aile Terapisi

6.Sosyal Beceri Eğitimi

7.Davranış Bozukluğu Eğitimi